пʼятниця, листопада 27, 2020

 

Консультація для вихователів

«Культура поведінки за столом»

   

     Навчання правилам етикету починається з 3-х річного віку з подальшим ускладненням на кожному віковому етапі.

У середній групі перед вихователем стоять наступні завдання.

Завдання:

1. Продовжувати вчити зберігати правильну позу під час їжі.

2. Удосконалювати вміння користуватися ложкою, виделкою, паперовою серветкою.

3. Вчити способам спілкування за столом, демонструвати спеціальні мовні форми ( «подайте будь ласка», «будьте ласкаві, передайте», «дякую».)

4. Знайомити з тим, що, як і чим їдять (печиво, цукерки, ягоди, фрукти з компоту, омлет).

5. Формувати естетичне ставлення до сервіровки столу, прикрашати стіл (вазочки з квітами, різні види серветок).

      На початку навчального року, для того щоб дошкільнята швидше засвоювали способи сервіровки і послідовність дій в нашій групі ми використовуємо наступний вірш:

четвер, листопада 05, 2020

 

Учимо дошкільнят користуватись ножицями

Уміння користуватись ножицями часто дається маленьким дошкільнятам нелегко. Адже для того, щоб оволодіти цією навичкою, дитина повинна вміти використовувати вказівний, середній і великий пальці окремо від безіменного й мізинця. Незважаючи на те що діти починають користуватись ножицями вже із трьох-чотирьох років, повністю ця навичка розвивається в них тільки до шести років. Ви можете допомогти вашому дошкільнику оволодіти вмінням вирізати ножицями за допомогою спеціальних вправ, що розвивають дрібну моторику.

Як навчити дитину дошкільного віку користуватись ножицями

1. Розвивайте навички моторики

Є багато цікавих ідей для розвитку навичок дрібної моторики та двосторонньої координації дитини, застосовувати які необхідно з раннього дитинства, ще до того, як вона почне користуватись ножицями.

·         Нехай дитина переміщує кубики або інші предмети за допомогою кухонних щипців, їй це неодмінно сподобається.

·         Попросіть дитину вичавлювати воду з водної іграшки або губки під час купання.

·         Наповніть піпетку для закапування очей фарбою й попросіть дитину намалювати картину, потроху видавлюючи фарбу з піпетки.

·         Запропонуйте дитині пробивати діркопробивачем отвори в аркуші картону, це зміцнить її м'язи рук.

·         Нехай дитина частіше грає з пальчиковими ляльками-маріонетками. Це чудовий спосіб навчитись використовувати пальці окремо.

·         Дитині також сподобається рвати папір на дрібні шматочки. Це допоможе розвинути вправність і спритність.

·         Закріплення прищіпок по краях паперової або пластикової тарілки ідеально підходить для розвитку двосторонньої координації.

2. Вибирайте правильні ножиці

Обдумано підходьте до вибору відповідних ножиць для вашого малюка. Немає універсальних ножиць, які би підходили всім. Попросіть дитину випробувати ножиці, щоб переконатися, що вони досить гострі й підходять для її руки.

·         Ножиці для правшів і шульг. Ножиці, які ви купуєте дитині, повинні відповідати домінуванню однієї з її рук. Більшість ножиць розраховані на праворуких. Проте дитина-шульга повинна користуватися ножицями, призначеними спеціально для ліворуких. У ножиць для шульг верхнє лезо розташоване зліва, щоб дитина могла бачити лінію відрізу. Існують ножиці, які рекламуються як універсальні, але такі моделі можуть не дати шульзі чіткого огляду даної лінії.

·         Адаптивні ножиці. Дітям зі слабкими м'язами рук, особливими потребами або будь-якими іншими обмеженнями потрібні адаптивні ножиці. Існує кілька форм і конструкцій таких ножиць, які відповідають певним потребам. Бувають ножиці із пружиною, які самі розкриваються після стиснення; настільні ножиці для роботи користувачів з однією рукою й навчальні ножиці, які чудово підходять для навчання дитини правильно розташовувати ножиці в руці.

·         Безпечні ножиці. Деякі фахівці, які працюють з дітьми дошкільного віку, уважають за краще користуватись ножицями з тупими (закругленими) кінцями для початківців. Їх зазвичай називають безпечними ножицями. Купувати потрібно такі, які будуть добре різати папір, оскільки деякі з ножиць даного типу практично не ріжуть. Якщо дитині буде дуже важко різати папір, у неї може зникнути бажання навчитись вирізати ножицями.

3. Навчайте дитину правил безпечно використовувати ножиці

Важливо навчити дитину правил безпечно поводитися з ножицями й повторювати ці правила перед кожним заняттям з ними. Є два основних моменти, які слід особливо підкреслити. По-перше, діти повинні знати, що ножицями можна різати тільки папір і більше нічого. По-друге, стежте за тим, щоб дитина не ходила й не бігала з ножицями. Якщо малюку необхідно кудись піти, покажіть йому, як треба правильно тримати ножиці при ходьбі, тобто із зімкнутими лезами, у кулаці й кільцями догори. Його руки повинні знаходитись поруч з тілом.

4. Навчіть дітей правильно тримати ножиці

Почніть із правильного положення ручки ножиць у руці. Продемонструйте малюку правильний спосіб тримати ножиці й попросіть його повторити ваші дії. Вам, можливо, доведеться допомогти дитині розмістити пальці у відповідних отворах. Навчайте й показуйте, що великий палець завжди йде в менший отвір, а вказівний і середній – у більший отвір. У цьому вам можуть допомогти малюнки зі схематичним зображенням правильного положення ножиць у руці. Нехай дитина також тренується розтискати та стискати ножиці. Це допоможе їй знайти силу, необхідну для роботи з ними.

5. Вирізуйте з дітьми за лінією

Для того щоб дитина навчилася справлятися з ножицями, вона повинна спочатку навчитись різати за лінією. При цьому використовуйте щільний папір, а не занадто тонкий і легкий, що легко складається та згинається. Допоможіть малюку, на перших порах направляючи його руку своєю, доки він не оволодіє цим уміння на належному рівні.

6. Вирізання форм

Після того як ваша дитина засвоїть попередні етапи, вона може переходити до вирізання різних форм. Ви можете самі малювати різні форми й фігури фломастером з товстим наконечником або використовувати кольорові надруковані зображення трикутників, кіл чи квадратів, а також інших зображень.

7. Вирізання з поворотом паперу

Покажіть дитині, як треба вирізати, повертаючи папір. Допомагайте, коли вона буде пробувати однією рукою вирізати, а іншою повертати аркуш. Це допоможе їй навчитись не перевертати ножиці вгору «дном» (що відбувається досить часто). Навчіть її вирізати не поспішаючи, поступово, при цьому контролюючи стан і ножиць, і паперу.

8. Вирізуйте весело

Перетворіть навчання працювати з ножицями на веселу та творчу гру. Тримайте під рукою клей і фломастери, щоб дитина могла вирізати, наклеювати й розфарбовувати.

Ось ще кілька цікавих ідей:

·         Вирізання змійкою. Нехай ваша дитина складе папір так, щоб вийшла велика й довга змійка, а потім розріже її на більш дрібні змійки.

·         Бахрома. Нехай дитина надрізує краї кольорового паперу, щоби зробити стильну підставку або капелюх з бахромою.

·         Мистецтво колажу. Вирвіть сторінки зі старих журналів і попросіть дитину вирізати з них різні форми, а потім наклеїти їх на папір і створити свій власний витвір мистецтв.

Джерело: https://childdevelop.com.ua

о


 

 З 26.10.2020 по 30.10.2020 у ЗДО " Пролісок"

проходив " Тиждень безпеки дитини"

Метою проведення "Тижня безпеки дитини" полягає у:

- розумінні цінності власного життя та здоров'я, основ здорового способу життя;

- правил безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках під час ручної праці;

- правил безпечного перебування на вулицях, правил поводження з незнайомими людьми;

- навичок безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих;

- уявлень про небезпечні для життя отруйні рослини, ягоди, гриби;

- уявлень про стихійні природні явища (землетрус, повінь, буря, ожеледиця, гроза, град тощо), ознайомлення дітей з їх природою, характерними ознаками, негативними наслідками;

- уявлень про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях;

- обережного поводження з ліками, хімічними, речовинами і побутовою хімією;

- відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки.


Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.










понеділок, жовтня 26, 2020

Свято Осені

 23 жовтня 2020 року в ЗДО "Пролісок" відбулося свято Осені.  Усі дітки із задоволенням співали пісні,розказували віршики,танцювали таночки та грали у ігри,прославляли Осінь за її красу та щедрість.

ОСІНЬ 

Знову я дивлюсь в віконце:
Он за ліс заходить сонце.
В лісі ходить хитрий лис...
«Мамо, що це, подивись?

Вчора ліс ще був зеленим
А сьогодні... онде клени
Червоніють, мов вітрила,
І берізка пожовтіла».

«Як красиво, — каже мама, -
Це віконце — наче рама,
А від сонця подарунок —
Панни Осені малюнок».
О.  Роговенко


Група "Ромашка"


Група "Бджілка"



субота, вересня 26, 2020

Прийміть наші щирі вітання з професійним святом вихователів і всіх працівників дошкільної освіти. Цей день є прекрасною нагодою побажати вам професійних успіхів, удачі у всіх починаннях, відмінного здоров’я і радості від роботи. Нехай ваші вихованці завжди ставляться до вас з любов’ю і повагою, їх батьки цінують вашу працю, а ми, зі свого боку, завжди підтримаємо вас у всіх починаннях.

 

З Днем дошкільника вітає Україна,
всіх, хто світлом простеляє путь,
і для кого головне в житті – Дитина,
Її освіта і духовна суть;
Хто до дітей приходить не на службу –
На добру зустріч з нашим майбуттям,
Хто їм несе щодня любов і дружбу
І просто віддає своє життя.







 

понеділок, серпня 31, 2020

пʼятниця, серпня 28, 2020

Поради UNICEF

Аби підготувати дитину до садочка після тривалої перерви і забезпечити їй комфортне перебування, ЮНІСЕФ разом із дитячим та сімейним психологом Светланою Ройз, Міністерством освіти і науки України та ГО "Смарт Освіта" підготували серію порад для батьків із найважливішою інформацією про те, як безпечно підготувати дитину до повернення в садочок після тривалого карантину у зв’язку з #COVID19: бути терплячими, особливо у перший день повернення в садочок, створити ритуали та пограти в гру про «внутрішнього котика чи собачку».

Детальніше за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/reopening-kindergartens-parents

четвер, серпня 27, 2020

Мультфільми для дітей про особисту гігієну


Зайчик-рятівник з Планети Прання Одягу


Поросятко-рятівник з Планети Умивання



Мишенятко-рятівник з Планети Миття Посуду



Єнотик-рятівник з Планети Чистих Рушників



Песик-рятівник з Планети Чищення Зубів



Котик-рятівник з Планети Миття рук




вівторок, липня 28, 2020





Малювання нетрадиційними техніками допомагає прищепити любов до зображувального мистецтва та викликає цікавість до малювання, бажання малювати ще більше. Нетрадиційні техніки малювання викликають у дітей безліч позитивних емоцій, відкривають можливості використовувати добре знайомі їм предмети в якості художніх матеріалів. Незвичні техніки малювання зацікавлюють дітей, сприяють розвитку творчості у всіх, без винятку. Під час малювання нетрадиційними техніками дошкільники отримують знання про зображувально-виражальні можливості матеріалів, оволодівають технічними прийомами роботи з ними та послідовністю виконання образотворчого процесу. У дітей задіюються всі можливі сенсомоторні рецептори. Вони вчаться створювати гарні зображення, радіти їм, вірити в свої сили, координувати дії ока, руки, кисті. Завдяки нетрадиційним технікам дитячі малюнки стають змістовніші, привабливіші, виразніші, емоційніші. Навчившись виражати свої почуття на папері (і не тільки), дошкільники краще розуміють почуття інших, вчаться долати сором’язливість, страх перед малюванням, перед тим, що нічого не вийде, проявляють свої нахили, здібності, обдарування, уяву, фантазії. Важливо, що кожна дитина вчиться працювати на своєму рівні здібностей. Дитячі роботи, під час творчого процесу такого малювання, не залежні від зразка, як зазвичай – вони не схожі одна на одну і дивують інших. Нетрадиційні техніки малювання і художня творчість допомагають дітям розкрити свою особистість, індивідуальність та неповторність.